BALLINA

Matematikat e Armend Mujës, në një sondazh i dalin 120 për qind

Analisti Armend Muja gjatë një interviste ka kalkuluar përqindjet e një ‘sondazhi’, e që në fund përqindja e votuesve i del 120. Derisa nënkryetari...

Vjosa Osmani nga posti i konsullit e shkarkoi edhe djalin e zyrtarit të lartë të PDK-së

Pos djalit të deputetit Haxhi Shala, njëri nga të shkarkuarit nga Vjosa Osmani, është edhe djali i zyrtarit të lartë të PDK-së, Isni Kilajt. Fjala...

Emrat e tre konsujve të tjerë që i shkarkoi Vjosa Osmani

U.d. e Presidentit, Vjosa Osmani ka shfuqizuar katër dekrete për konsujt në Pragë, Lubjanë, Shkup e Tiranë. Bashkë me djalin e deputetit Haxhi Shala,...

Drenas/ Arrestohet Mulla Osman Musliu

Mbrëmë policia e Drenasit ka arrestuar Mulla Osman Musliu, imamin e njohur të Drenicës. Burime të Ballkani.info bëjnë të ditur se Mulla Osmani është arrestuar...

28 vjeçari nga Malisheva që u “rrëmbye” të dielën, u martua të hënën

Të dielën që lamë pas, një i ri nga Malisheva u raportua si i zhdukur. Familjarët e 28 vjeçarit nga fshati Rud iu drejtuan Policisë...

FSK publikon rezultatet fillestare të testit fizik

Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosova ka njoftuar kandidatët për rekrut (OR-1) në Forcën e Sigurisë së Kosovës, për  rezultatet fillestare të testit...

Ky person është zhdukur, nëse e shihni diku lajmëroni policinë

Me datën 1 tetor 2020, në Stacionin Policor në Mitrovicë, nga ana e familjarëve është raportuar se Faik ( Zeqir) Zeqiri, i lindur me...

SPORT

Lajme jo të mira për Muriqin, mungoi sot në stërvitje me Lazion

Sulmuesi kosovar VedatMuriqi luajti 20 minuta kundër Zenitit të Shën Petersburgut në fitoren 3-1 të Lazios në kuadër të Ligës së Kampionëve. 26 vjeçari shpërdoroi një mundësi të mirë...

LAJMI I FUNDIT: Vdes legjenda, Maradona

Pak minuta më parë mediat në Argjentinë kanë raportuar se ka vdekur legjenda e futbollit, Armando Maradona. Sipas gazetës argjentinase, “Clarin”, Maradona nuk ka arritur...

Barcelona e bën prioritet transferimin e yllit të Manchester Cityt

Barcelona e ka bërë prioritet transferimin e mbrojtësit Eric Garcia nga Manchester City në afatin e janarit pas lëndimit afatgjatë të Gerard Pique. Klubi blaugranas...

Lamtumirë Arsenal, Shkodran Mustafi pritet të largohet në janar

Mustafi pritet të largohet në janar nga Arsenali. Shkodran Mustafi me gjasë do të largohet nga Arsenali para se t’i skadojë kontrata. Mbrojtësi shqiptar me...

E zbulojnë kamerat, Koeman tregon se kur rikthehen tre titullarët e Barçës

Barcelona është një nga katër skuadrat e para që siguroi mbrëmjen e kaluar kualifikimin në raundin e 1/16 të Champions League (festuan edhe Juventus,...

“FFK po i favorizon ekipet nga Gjilani”!

Feronikeli dhe presidenti I vet, Naser Ramaj, kanë shpërthyer edhe njëherë me akuza të rënda ndaj gjyqtarëve dhe kundër Federatës së Futbollit të Kosovës...

Magazina

Duda Balje kur e bënë fytyrën kështu krejt deputetët ligen

E ka vënë në qendër të vëmendjes aparenca e saj, dukja dhe linjat fizike, por Duda Balje është shumë më shumë se kaq, shkruan...

Era Istrefi befason ndjekësit, bën sërish ndryshim në pamje

Era Istrefi është një ndër personazhet më të përfolura në vend dhe jo vetëm. Sot ajo ka publikuar disa foto, ku shihet me një stil...

Sugarica e Shyhretes shfaqet ‘bombë’ në minifund

hyhrete Behluli është këngëtarja kosovare e cila njihet prej tash e 4 dekadave. Po përveç saj mediat rozë i kanë përfshirë edhe familjarët tjerë, si...

Demi Rose nuk heq dorë, vazhdon me fotot provokuese nga Maldivet

Bikinit janë veshja e saj e preferuar! Demi Rose, ndau me ndjekësit në llogarinë e saj në Instagram një foto teksa pozon përsëri me të brendshme,...

“E dashura e Vladimir Putin po fiton 7.5 mln paund në vit”

Mediat e huaja shkruajnë se e dashura e Putin po fiton 7.5 milionë paund në vit, si shefe e gjigantit mediatik pro-Kremlin. Sipas “Daily Mail”,...

Dafina në mot të ftohtë mbulon pjesët e trupit vetëm me pallto

Këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri nuk heziton që të ekspozoj shumë nga trupi i saj. Duke treguar tatuazhet e shumta që i ka bërë në...

Vajza e vogël e Arianës dhe Ermalit kaq e bukur është bërë

Sa e bukur është bërë vajza e vogël e Arianës. Ariana Fejzullahu është një emër i njohur në mediat rozë. Me poza të ndryshme në rrjete...

FUN

Arkeologët zbulojnë shtëpinë e Krishtit?

Një studiues britanik pretendon se gërmimet në Nazareth të Izraelit kanë nxjerrë gërmadhat e shtëpisë ku u lind Jezu Krishti. Ken Dark, profesor tek...

Zbulohen hambarë drithi të vjetër rreth 4.000 vite

Mendohet se zbulimi do të ofrojë informacione të rëndësishme rreth menaxhimit të grurit dhe sistemit të taksave në atë periudhë në Kinë. Ne pjesët qendrore...

Në këtë vend ju ndalohet rreptësisht të flisni për koronavirusin, mësoni arsyen

Në një lokal në periferi të Romës është e ndaluar rreptësisht të flitet rreth koronavirusit, transmeton abcnews al. Mbi banak është shkruar një mesazh mjaft...

S’është as ShBA’ja e as Shqipëria, ky është shteti i parë që e kishte njohur pavarësinë e Kosovës

Më 17 shkurt të vitit 2008, Kosova shpalli pavarësinë. Por, cili ishte vendi i parë që e njohi Kosovën si shtet? Bazuar në listën e...

A e dini se ekzistojnë vetëm dy vende në Botë që nuk shesin Coca-Cola?

akti argëtues i ditës. Koreja e Veriut dhe Kuba janë vendet e vetme që nuk mund të blini Coca-Cola, shkruan “BBC”. Pavarësisht se ku shkoni, është...

Kur i zini akrepat e orës 11:11 shprehni një dëshirë, ja pse…

Ekziston besimi se kur rastis të shikon orën dhe ajo shënon 11:11, është mirë të shprehësh një dëshirë. Ndonëse të qenit katër 1-sha rresht...

Këto femra kanë më shumë gjasa për të lindur binjakë

Kur një femër shtatzënë pret jo një, por dy fëmijë, gjëja e parë që e pyet mjeku është nëse ka historik binjakësh në familje....

RAJONI TV