Home Sport Në moshën 35-vjeçare, lojtari shumë i njohur pensionohet nga futbolli

Në moshën 35-vjeçare, lojtari shumë i njohur pensionohet nga futbolli

Lojtari shumë i njohur është pensionuar nga futbolli.

Ish sulmuesi i Atletico Madridit, Jackson Martinez ka njoftuar me pensionimin nga futbolli në moshën 35-vjeçare.

Martinez kaloi gjashtë muaj të skuadra spanjolle, pastaj u transferua të Porto, meqenëse dështojë të adaptohet në stilin e Diego Simeones.

Sidoqoftë, Martinez ka vendosur të pensionohet dhe ka zbuluar se shkaktari kryesor që asnjëherë nuk gjeti formën ishte lëndimi që pësoi në edicionin 2015/16.

“Që nga lëndimi në 2015/16, ku dhashë gjithçka që të rikthehem dhe pasi u riktheva pas dy viteve, ishte shumë vështirë të përformoja siç dojë”, ai tha.

Martinez gjithashtu përfaqësojë Kombëtaren e Kolumbisë 40 herë, duke shënuar tetë gola.

Most Popular