Saturday, September 25, 2021

Akuza të rënda mes deputetëve të LDK-së dhe PDK-së: “Çoni prej varri ata që u vranë”

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka shpërthyer me akuza mes deputetëve të LDK-së dhe PDK-së.

Deputetja Marigona Geci ka insituar të flasë për vr’asjet në Kosovë në seancën e Kuvendit të Kosovës.

Ajo sot tha se vetëm në Kosovë vr’asësi dhe viktima mund të jenë heronj njëkohësisht.

Geci tha se i ka pritur ofendimet ndaj saj, ndërsa e përmendi edhe familjen Jashari, raporton Express

“Ju po e shani familjen Jashari që nuk po mendon njëjtë si ju, po e shani djalin e Hamëz Jasharit, e nuk po e shani e Gani Gecit. Vetëm në këtë vend, urdhërdhënësi i vr’asjeve është hero dhe viktima është hero. Vetëm në këtë vend hero është Shaban Polluzha dhe vr’asësi i tij, Fadil Hoxha. Vetëm në këtë vend është hero Haki Imeri dhe urdhërdhënësi për vr’asjen e tij. Urdhërdhënësit dhe viktimat janë heronj”, tha Geci.

“Prandaj, unë nuk ia vlen me u marrë me juve. Çoni prej varri ata të cilët u vr’anë që ne të mos merremi me ata që na vr’anë”, tha ajo.

Gecit i replikoi deputeti i PDK-së, Fadil Nura, i cili i quajti shpifje dhe trillime pretendimet e deputetes së LDK-së.

“Ka ardhë dita që t’i demaskojmë shpifjet dhe trillimet me fakte dhe me fuqinë e së vërtetës, ashtu siç e kemi demasku kolegun tuaj bashkëpartiak i cili sot sorollatet në vendet e dyta dhe të treta. E di besoj për kë e kam fjalën”, tha Nura.