E martë, 22 Qershor, 2021

Çfarë i lidhte Blerta Deliun me babain e Shpend Ahmetit?

Seriali “Kafeneja jonë” edhe më tej kujtohet nga shikuesit dhe gjithashtu në popull përdoren edhe më tej shumë batuta të lëshuara në serial, shkruan “Kosovarja”.

Ka vite që seriali është larguar nga transmetimi, por ende i përfolur bashkë me karakteret që kishte brenda.

Pjesë e serialit të famshëm ishte edhe Ali Ahmeti, aktori legjendar që dha shumë për botën e artit. Ahmeti është babai i të parit të Prishtines, Shpend Ahmeti.

Në serial ka luajtur edhe deputetja Blerta Deliu, e cila me profesion është aktore, shkruan “Kosovarja”.