Thursday, September 23, 2021

A keni bërë plane sot, ky është parashikimi i motit

Parashikimi i motit për sot.

Sipas Insitutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius.

Situata meteorologjike do të mbetet stabile.

Presioni atmosferik dhe lagështia relative e ajrit do të pësojnë rritje dhe për shkak të kësaj gjendje stabile parashihet që grimcat e ndotësve të mbeten në stadin e parë të Troposferës, që nënkupton ndotje.Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes!