Home Lajme Moti sot në Kosovë, kryesisht i vranët dhe erë e lehtë

Moti sot në Kosovë, kryesisht i vranët dhe erë e lehtë

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Most Popular