Monday, September 20, 2021

Vetëm këto dy ekipe janë më të mirë se Milani

Vetëm Reali dhe Bayerni më të mirë se Milani.

Vetëm Real Madridi dhe Bayerni kanë mbledhur më shumë pikë se Milani në vitin 2020.

Tuttosport ka mbledhur pikët e Milanit në 35 ndeshjet e zhvilluara në vitin kalendarik 2020 dhe ka shkuar në total 35, vetëm kampioni i La Ligës, Real Madridi dhe ai i Bundesligës, Bayern Munich kanë statistika më të mira.

Real Madrid ka koleksionuar 82 pikë në 35 ndeshje, derisa Bayerni 79 pikë, aq sa Milani – por në vetëm 30 ndeshje.

Liverpooli është i katërti me 76 pikë në 34 ndeshje, Porto i pesti me 69 pikë në 30 ndeshje dhe Paris Saint-Germain me 56 pikë në 26 ndeshje.