Thursday, September 23, 2021

Ja si do të jetë moti sot dhe në vikend

Mbetet mot i butë. Natën me reshje shiu. Ditët e para të vitit 2021 kryesisht me diell. Nga e diela sërish me shi.

1.01.2021 – Kryesisht kthjellët dhe me diell. Në mëngjes më ftohtë, në ultësira mundësi për mjegull/mjegullinë.

2.01 – Në mëngjes më ftohtë dhe ngrica. Përgjatë ultësirave me mjegull/mjegullinë. Ditën mot kryesisht i kthjellët dhe me diell.

3.01 – Kryesisht vranët dhe me reshje lokale shiu. Në vise malore me mundësi edhe për borë.

4.01 – Kryesisht me vransira dhe me mundësi për reshje lokale shiu.