Home Sport Ndeshja ndaj Huescas, Messi do të arrijë një rekord të ri personal

Ndeshja ndaj Huescas, Messi do të arrijë një rekord të ri personal

Sulmuesi argjentinas me paraqitjen ndaj Huescas do të arrijë në kuotën e 500 paraqitjeve në La Liga në fanellën e Barçës.

33 vjeçari ka numra ta pa besueshëm, deri më tani ai ka regjistruar 499 paraqitje dhe ka shënuar 451 gola dhe 181 asistime në La Liga.

Debutimi i tij ishte kundër skuadës Espanyol në vitin 2004, nga atëherë Messi ka humbur vetëm 48 ndeshje duke fituar 383 dhe ka barazuar 83.

Most Popular