Home Sport Barca arrin marrëveshje me Interin, po e transferon yllin e madh

Barca arrin marrëveshje me Interin, po e transferon yllin e madh

Marrëveshje e arritur, Barca transferon yllin e Interit.

Plot surpriza dhe transferime që nuk i kishim bërë me mend duket se do të ndodhin gjatë këtij muaji dhe njëri prej tyre pritet të jetë ai i Christian Eriksen tek Barcelona.

Inter është duke pritur për të bërë transferin e parë në merkato dhe për të bërë një gjë të tillë duhet të shesë futbollistë në fillim dhe me danezin do të fillojnë këtë gjë.

Paga e tij prej 7.5 milionë eurosh nuk është ndonjë problem i madh pasi atë po e kërkon me ngulm edhe trajneri Ronald Koeman i cili do ta mirëpriste një transferim të tij tek katalanasit.

Marrëveshja finale pritet që brenda disa ditësh të materializohet dhe ky përforcim mund ti hyjë shumë në punë katalanasve.

Most Popular