Home Sport Real Madridi po kursen para për të bërë transferimin më të madh...

Real Madridi po kursen para për të bërë transferimin më të madh në histori

Real Madridi synon të mbledh fonde nga shitja e disa lojtarëve që aktualisht nuk po i hyjnë në punë.

Sipas AS, Zidane po përgatitet për të transferuar yllin e PSG-së, Kylian Mbappe gjatë afatit kalimtar të verës.

Mbretërit shpresojnë të mbledhin deri në 150 milionë euro në shitje për të financuar lëvizjen, me Mbappe që ende nuk e ka zgjatur kontratën me PSG-në që skadon në 2022.

Gareth Bale, Isco, Marcelo, Dani Ceballos, Luka Jovic dhe Brahim Diaz thuhet se të gjithë janë në dispozicion për tu shitur. 

Most Popular