Home Lajme Video e frikshme: Pacientja dridhet e tëra pasi mori vaksinën Pfizer

Video e frikshme: Pacientja dridhet e tëra pasi mori vaksinën Pfizer

Një përdorues i Facebook-ut shpërndau një video javën e kaluar të nënës së tij, e cila ka pasur dridhje në të gjithë trupin e saj, që nga marrja e një vaksine kundër Koronavirusit e që është  Pfizer / BioNTech.

Burri i tha RT, një medie të huaj se nëna e tij tani duhet të ekzaminohet për dëmtime të përhershme neurologjike.

Mesazhi i tij dhe videoja shoqëruese në Facebook janë shpërndarë pothuajse 160,000 herë dhe janë komentuar më shumë se 35,000 herë.

Brant Griner postoi një thirrje në rrjetin social javën e kaluar, pasi nëna e tij u tha të kishte probleme serioze mjekësore ,disa ditë pasi kishte marrë vaksinën corona Pfizer / BioNTech.

Videoja që ai ndau tregon nënën e tij duke u dridhur në mënyrë të pakontrollueshme ndërsa ajo përpiqet të largohet, duke u mbështetur te muret dhe një derë

Burri shkroi: “Nëna ime është edhe më keq sot, dhe unë ende nuk kam asnjë përgjigje nga mjekët se si ta rregulloj atë. Ju lutemi lutuni për të. Unë nuk mund të duroj të shoh nënën time kështu Kjo më bën të qaj sepse e di që nuk mund të bëj asgjë për ta ndihmuar atë. Ju lutemi mos e merrni këtë vaksinë COVID-19 “, transmeton Syri Kosova.

Nga ana tjetër, kompania farmaceutike e SHBA Pfizer i tha RT se po heton rastin dhe nuk ka qenë ende në gjendje ta konfirmojë atë. “Çrregullimet neuromuskulare nuk janë identifikuar ende si një sinjal sigurie,” tha një përfaqësues nga kompania farmaceutike.

Most Popular