Monday, September 20, 2021

Jurgen Klopp zbulon gjendjen e fundit në me kthimin e Van Dijk

Jurgen Klopp ka thënë së fundmi në një intervistë se rikuperimi i Virgil van Dijk po duket të jetë me të vërtetë premtues.

Van Dijk pësoi një dëmtim të ligamentit të tij në një sfidë ndaj Everton kur portieri i Everton Jordan Pickford bëri një ndërhyrje të rrëzikshme në të.

Kapiteni i Holandës përfundoi menjëherë një operacion në atë muaj dhe u rikthye në qendrat stërvitore të Liverpool për të punuar në rikuperimin e gjurit të tij.

Klopp, tha se ai bisedoi me Van Dijk të mërkurën dhe tha që ai ishte në humor të mirë.

“Unë nuk e di se çfarë është e mundur dhe çfarë jo, nuk mendoj se jam personi i duhur për ta gjykuar atë,” tha Klopp.

“Ai duket vërtet mirë dhe unë fola me të këtë mëngjes dhe ai është në humor të mirë, kështu që gjithçka është premtuese.

“Por nuk e di se kur do të kthehet. Ka shumë faza për të kaluar dhe për të kaluar, kjo gjë është e qartë”, përfundoi menaxheri i The Reds.