Thursday, September 23, 2021

Momenti kur Jurgen Klopp i vërsulet trajnerit të Burnleyt

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp dhe ai i Burnleyt, Sean Dyche ishin protagonistë në një fjalosje e cila ishte afër eskalimit në fund të pjesës së parë.

Zënka ishte për përplasjen mes Fabinhos të Liverpoolit dhe Ashley Barnes të Burnleyt, ku ky i fundit u pengua nga Fabinho, vetëm që më pas të fillonte zënka mes dy lojtarëve.

Liverpooli e humbi ndeshjen me rezultatin 0:1, kurse Klopp u pyet edhe për këtë situatë në fund.

“Nëse ai nuk është duke folur për atë gjë, as unë nuk do të flas. Unë nuk e fillova zënkën, por nuk është asgjë. Çdo gjë është në rregull” – tha Klopp.