Home Lajme Sa para ka ndarë Behgjet Pacolli për të ndihmuar Hashim Thaçin dhe...

Sa para ka ndarë Behgjet Pacolli për të ndihmuar Hashim Thaçin dhe të tjerët në Hagë?

Më 5 nëntor Kosova mbeti pa president pasi Hashim Thaçi dha dorëheqje nga posti për shkak se ju konfirmua aktakuza nga Gjykata Speciale.

Tani janë hapur fondacione për ish-komandantët që gjenden në Hagë për t’i ndihmuar për mbrojtjen e tyre. Njëri  që do të ndihmojë është edhe Behgjet Pacolli.

Ai në një intervistë e ka konfirmuar se ka bërë ndarjen e mjeteve.

“Pa marr parasysh a janë të gjithë miq te mi a jo, ata janë atje dhe përballen me drejtësinë dhe sigurisht që meritohen të ndihmohen. Edhe publiku e din që kurrë nuk jam tërheq nga këto çështje dhe do të jem prapa atyre që kam thënë. Do të ndihmoj dhe besoj që edhe qytetarët e tjerë do të ndihmojë”, ka thënë ai.

Pacolli ka thënë se beson në pafajësinë e tyre dhe ata do të fitojnë këtë betejë.

Se sa para ka ndarë biznesmeni i madh kosovar për mikun e tij mund të ndiqni në intervistën më poshtë.

Most Popular