Tuesday, October 26, 2021

Pëlqehet nga Klopp, Liverpooli e do yllin e Real Madridit

Skuadra e Real Madridit ka humbur vlerën në edicionet e fundit.

Pas pandemisë së COVID-19 që goditi pandeminë e klubit, prioriteti i “Los Blancos” është shitja e yjeve të skuadrës, transmeton lajmi.net.

Vinicius është një ndër ta, pasi kërkohet nga Liverpool dhe PSG.

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp dëshiron të përforcojë sulmin dhe mendon se braziliani është transferimi më adekuat.

Vinicius verën e kaluar refuzoi largimin, por tani duke marrë parasysh minutazhën e ulët ndoshta do konsiderojë një hap tjetër.

Kontrata momentale i skadon në vitin 2025 dhe ka klauzolë lirimi me vlerë 700 milionë euro, por nëse ofrohet ndonjë vlerë e lartë mund të shitet në afatin e ardhshëm.

Flitet gjithashtu që lojtari mund të përfshihet në ofertën e Realit për Mbappen.