Wednesday, October 20, 2021

Pse Enca Haxhia vendos kryq kur është myslimane?

Këngëtarja e njohur shqiptare, Enca Haxhia, është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale, në të cilat poston shpesh.

Së fundmi, ajo u dha mundësinë ndjekësve të saj, që t’i parashtrojnë nga një pyetje në InstaStory, të cilave më pas ajo do t’u përgjigjej.

Një nga fansat kishte pyetur këngëtaren për një nga paraqitjet e fundit të saj në Instagram, ku shfaqej me bikini, teksa mbante në qafë varësen me kryq.

 “Pse ke vënë kryqin, a s’je myslimane?”, ka pyetur ndjekësi Encën, e cila i është përgjigjur: “Unë besoj në Zot, në univers, në spiritualitet”.

Ndërkohë, vite më parë në një intervistë televizive, Enca mbiemri i së cilës është Haxhia dhe asocion menjëherë në një përafrim mysliman, ka treguar se i përket besimit ortodoks.

Këngëtarja përndryshe i është përgjigjur edhe shumë pyetjeve të tjera në InstaStory, që kishin të bënin me karrierën dhe jetën e saj profesionale.Image