Tuesday, October 26, 2021

Ekskluzive: Ja momenti kur i dyshuari nxjerr revolen dhe plagos një person në Prishtinë

Mesditën e sotme, në lagjen “Dardania” në Prishtinë është plagosur me armë zjarri, N.Qafleshi.

IndeksOnline kishte raportuar në kohë reale për këtë plagosje, ndërsa tani ka siguruar edhe pamjet ekskluzive kur i dyshuari nxjerr revolen dhe e qëllon nga prapa në këmbë viktimën.

I dyshuari, siç shihet edhe në video, e përcjellë viktimën i cili lëvizte në rrugën “Xhemajl Mustafa” dhe nga një afërsi e qëllon.

Ndonëse i plagosur, viktima qëndron në këmbë për një kohë derisa kalimtarët i rekomandojnë të shtrihet në rrugë dhe i ofrojë ndihmën e parë mjekësore.

Ende nuk dihen motivet që kanë quar të dyshuarin te kryej këtë vepër në mes të ditës, pa u trembur.

Policia dhe autoambulanca menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë marrë me rastin.

Policia ka thënë se kanë nisur një hetim intensiv për sqarimin e të gjitha rrethanave që lidhen me rastin.

Deri tani ende nuk ka informacion nëse i dyshuari është arrestuar.