Wednesday, October 20, 2021

Kupa e Italisë, Juventus-Inter

Sonte luhet sfida Juventus-Inter, gjysmëfinalja në Kupën e Italisë.Ndeshja e parë përfundoi me rezultat 1-2 në favor të Juventusit. Interi kaloi në epërsi në minuten e 9′ me anë të argjentinasit Lautaro Martinez, ndërkaq Juventusi barazoi rezultatin nga penalltia me anë të Cristiano Ronaldos në minutën e 26′, dhe nuk vonoi pas një gabimi në mbrotje eksperienca e Ronaldos dyfishoi shifrat, që dërgoi Juventusin në pjesën e parë në epërsi. Pjesa e dytë filloi me iniciativën e Interit për të gjetur golin e barazimit, por që mbeti vetem dëshir.

Ndërkaq Juventusi me fitoren në lojen e parë është më një këmb në finalen e Kupës së Italis. Kurse gjysmë finalja e dytë luhet nesër në mes Atalantes dhe Napolit, ku loja e parë përfundoi 0-0.

E cila do të jetë finalistja e parë do ta mësojmë sonte nga ora 20:45, ku pritet të jetë një lojë interesante duke pasë parasysh formen majft të mirë momentale në të cilen po kalojnë të dyja ekipet.