Home Sport Fillon Ipkosuper liga, skudrat që pretendojnë titullin nuk gabojnë

Fillon Ipkosuper liga, skudrat që pretendojnë titullin nuk gabojnë

Ka nisur sezona e dytë e IpkoSuperliga e Kosvës, ku po zhvillohet java e 19. E siq dihet tashmë dy skuadra do të bien pa barazh nga superliga, e kjo ka bërë interesante ku shumica e skuadrave duke parë pikët në tabelë synim e kanë mbetjen ne elitën e futbollit vendor. Skuadra gjilanase Drita dhe Ballakani po shihen si pretëndentët kryesor për titull e ndjekur nga pozita e tretë që është Prishtina. Ajo e cila me shumë gjasë do të bie nga superliga është skuadra e Besës, ndërsa nga pozita e pestë deri të pozita e nëntë skuadrat kanë 4 pikë dieferncë.
Ndeshja më interesante ishte ajo në mes të Prishtinës dhe Drenicës, ku kjo e fundit është duke luftuar mbijetesën. Ballkani kishte kundërshtr të lehtë Besën, ndërsa Drita priti mysafir Llapin.
Rezultatet e ndeshjeve të sotme janë këto:
Drita 1-0 KF Llapi
FC Besa 0-3 FC Ballkani
Prishtina 3-1 Drenica
Ndërsa nesër luhen këto ndeshje:
Trepca 89 – Arberia
Feronikeli – Gjilani

Most Popular