Home Sport Jose Mourinho demanton Gareth Balen për gjendjen fizike të lojtarit

Jose Mourinho demanton Gareth Balen për gjendjen fizike të lojtarit

Bale demantohet nga Mourinho për gjendjen e tij fizike.

Jose Mourinho ka kritikuar Gareth Bale në lidhje me deklaratat e tij për gjendjen e tij fizike në rrjetet sociale.

Bale postoi në Instagram të martën për të deklaruar veten të gatshëm për të luajtur, por më pas mungoi ndeshjen e Kupës FA të Tottenham Hotspur kundër Everton të mërkurën për shkak të një problemi muskulor.

Uellsiani kishte postuar një sesion trajnimi pozitiv, pavarësisht se ishte ndjerë jo i gatshëm dhe pasi kishte bërë një skanim një ditë më parë.

“Postimi nuk ishte as përgjegjësia e tij, nuk e di” – theksoi Mourinho.

“Por postimi po tregonte që ai është i gatshëm dhe ishte plotësisht e gabuar. Ishte një kontradiktë midis postimit dhe realitetit” – u shpreh Mourinho.

Trajneri i Spurs shpjegoi se megjithëse skanimi të hënën nuk zbuloi asgjë, Bale nuk ishte ende i gatshëm dhe kjo është arsyeja pse ai nuk luajti kundër Everton.

Most Popular