Home Sport Rafael Nadal eliminohet nga Austrilia Open, mposhtet me rikthimin Tsitsipas

Rafael Nadal eliminohet nga Austrilia Open, mposhtet me rikthimin Tsitsipas

Tenisti Rafael Nadal ka pësuar humbje befasuese në çerekfinale të Australia Open.

Nadal u mposht nga kundërshtari Stefanos Tsitsipas, që fitoi me rikthim për të siguruar kualifikimin në gjysmëfinale, shkruan lajmi.net.

3-6, 2-6, 7-6 (4), 6-4 dhe 7-5 ishin rezultatet në të gjitha raundet, pra Tsitsipas arriti që nga disavantazhi në dy raundet e para të korr fitore.

Tsitsipas tani është në gjysmëfinale të Australia Open për herë të dytë, ndërsa është bërë lojtari i tretë që ia del që më rikthim të mposht Nadalin.

Most Popular