Home Sport Rikthehet Europa Lague

Rikthehet Europa Lague

Sonte rikthehet Europa League me 16 ndeshje, ku luhen lojët e para të 1/16 e finales.
Ndeshja e parë e cila nisë ditën është ajo në mes Dyn.Kyiv dhe Club Brugge KV nga ora 16:00 e cila luhet në Ukrain. Europa League është liga më e paparashikueshme evropiane ku shpeshë herë na ka sjellë befasi dhe emocione të mëdha për fansat e futbollit pavarësisht se për cilën skuadër bëjnë tifo.
Edhe sonte pritet të jenë lojë mjaft interesante ku pritet që rivaliteti në fushë të sjellë një lojë të bukur për shikuesit. Në këto 16 ndeshje të cilat luhen nuk mund të themi me saktësi se cila nga skuadrat mund të thuhet se është favorite për ta fituar trofeun, pasi që pavarësisht rezultateve në ligat e tyre, në Europa League na sjellë befasi.
Ndeshjet e sotme janë këto sipas orarit:
16:00-Dyn.Kyiv-Club Brugge KV
18:55-Braga-As Roma
18:55-FK Crvena zvezda-Ac Milan
18:55-Krasnodar-D.Zagreb
18:55-Olympiacos Piraeus-PSV
18:55-Real Sociedad-Manchester United
18:55-Slavia Prague-Leicester
18:55-Wolfsberger AC-Tottenham
18:55-Young Boys-Bayer Leverkusen
21:00-Antwerp-Rangers
21:00-Benfica-Arsenal
21:00-Granada CF-Napoli
21:00-Lille-Ajax
21:00-Maccabi Tel Aviv-Shakhtar Donetsk
21:00-Molde-Hoffenheim
21:00-Salzburg-Villarreal

Most Popular