Home Sport City e do me çdo kusht Messin, kjo është oferta e re...

City e do me çdo kusht Messin, kjo është oferta e re e klubit

E ardhmja e Lionel Messit në Barcelonë nuk është e sigurtë dhe Manchester City vazhdon të jetë shumë i interesuar që ta transferojë argjentinasin në Premier League.

Pasi Barcelona u mposht nga Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve, duke i lënë katalanasit në prag të një eliminimi, duket se e ardhmja e Messit nuk do të jetë në Camp Nou.

Sipas The Sun, Manchester City do të bëjë edhe një herë një lëvizje në merrni Messin nga Barcelona, megjithëse e kanë ulur shumën e ofruar në vitin 2020, përcjell GazetaBlic.

City i kishte ofruar një marrëveshje rreth 600 milion paund Messi, megjithëse kjo shifër ka rënë në 430 milion paund me ndikimin financiar të koronavirusit që bën dëm në të gjithë botën. City Group do të mbajë gjithashtu klauzolën që ka Messin si një ambasador për klubin kur koha e tij si futbollist merr fund.

Most Popular