Home Sport Sot pritet debutimi i Florent Hasanit në Izrael!

Sot pritet debutimi i Florent Hasanit në Izrael!

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Florent Hasani pritet që sot të debutoj me skuadrën e tij të re, Hapoel Kfar Saba.

Hasani para disa dite zyrtarizoi transferimin e tij në ekipin izraelit, pas largimit nga kampionati hungarez, shkruan IndeksOnline.

Sot klubi i Hapoelit zhvillon ndeshjen e Kupës ‘State’ ndaj MS Kafr Qasim. Takimi zhvillohet nga ora 13:00 dhe futbollisti kosovar, Florent Hasani mund të luaj disa minuta.

Kujtojmë që dje Hasani është stërvitur me klubin dhe është i gatshëm për lojë.

Mund t’ju interesojnë

Most Popular