Home Lajme Anëtari i familjes së Haki Imerit i reagon Besian Mustafës, ja çka...

Anëtari i familjes së Haki Imerit i reagon Besian Mustafës, ja çka thotë…

Imer Imeri, familjar i Haki Imerit, përmes një postimi në facebook ka reaguar ndaj kandidatit për deputet të LDK-së dhe ish ministrit të bujqesisë, Besian Mustafa, i cili përmes një letre publike ka kritikuar partinë e tij pas humbjes së rëndë që pësoi në zgjedhjet e 14 shkurtit, ku LDK doli më 13{c4f6f675523692d3ad97f705ec84cff2d56c9fd9c844645fde873d290efb68f1}.

“Letra e Besain Mustafes është letër e një demagogu te vonuar dhe te ‘penduar’ i cili posa te viie ne pushtet partiak vazhdon avazin e vjetër…’akademinë politike ‘ me te cilën i ka rritur(regjur) lideri Mustafa “, thuhet në reagimin e familjes Imeri.

Postimi i plotë:

-Besian Mustafa paska shkruar nje kenge vajtimi për LDK-në!

-Kjo leter e vonuar Besian Mustafes nuk eshte bindese fare. Nuk e rikthen besimin, kujdesin devotshmerine ‘mekatari penduar’, thote nje varg ne Dhjaten e vjeter.

-Ai qe ka zhgenjyer elektoratin e LDK-se, ai nuk eshte as i pranuar dhe as i falur nga sovrani, fatkeqesisht kjo stuhi e gjykimeve te rroku edhe ty Besian, sepse qendroje ne anen e liges se atyre qe qellim paten te sjellin LDK këtu ku është.

-Fjalet e tua ne kete nekrologji jane tipike per shume arsye, per te gjitha arsyejet!

Lojaliteti ndaj atij qe kishte mision te rrenoje LDK u beri argat te verber ne sherbim te kesaj maskarade . . disi zhagun ia ke bart me mburrje Isa Mustafes dhe klikes se tij kete nuk e harron sovrani.

u bere pjese e Klikes qe shkaterroj LDK dhe kjo fature eshte perbashket . Ky ‘reflktim’ i yti ne kete kohe eshte manover tipike e nje ‘mekatari’ qe shpalos pas humbjeve te pashpresa ‘pendesen’.. vjen ne kohen e pakohe ..

-Rrije i heshtur athere kur do te duhej ta qoje zerin deri ne qiell, tash po mundoshesh te thuash diçka por hiç nuk ka vlere kjo cka thua … nuk te degjon njeri .Sakrifikuat LDK per Isa Mustafen ky eshte konstatimi i sovranit .

Ti duhej te flisje atehere , kur Isa Mustafa e Agim Veliu me zuzare ngrehen zhag z. nika Gervalla , do te duhej ti dalje ne mbrojtje Vjosa Osmanit atehere kur padrejtesisht e perjashtuan , linquan dhe debuan nga Partia .

Letra e Besain Mustafes eshte leter e nje demagogu te vonuar dhe te ‘penduar’ i cili posa te vie ne pushtet partiak vazhdon avazin e vjeter…’akademine politike ‘ me te cilen i ka rritur(regjur) lideri Mustafa .

Elektorati i LDK-se ka migruar ai nuk kthehet me ne LDK .Nuk rikthehet me aty ku, per dy dekada eshte nençmuar,mashtruar , share zhgnjyer etj.

Qytetari ka votuar lideret e vet, Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin ata mbajne fjalen dhe besen .Vota e vetedijes eshte dhene ajo nuk shkon me ne LDK.

Most Popular