Home Sport Sonte, super ndeshje në Europa League

Sonte, super ndeshje në Europa League

Sonte rikthehet Europa League me lojët e kthimit në fazën e eleminimit direkt, i vetmi ekip që ka kaluar deri më tani në fazën tjetër është skuadra e Tottenahm që mposhti skuadren nga austria Woflsberger me razultat të përgjithshëm 8-1

.
Javën e kaluar u zhvillaun super ndeshje ku pati drama në minutat e fundit me rezultate, dhe skuadra të cilat befasuan, dhe befasia më e madhe ishte Granda, por napoletanët ende nuk e kanë dhënë fjalën e fundit. Sonte pritet të ketë më shumë emocione dhe lojë më të bukura duke ppasur parasyhsë rezultatet e javës së kaluar dhe synimin e klubeve për të prerë biletën për në fazën tjetër.

Lojët do të fillojnë në dy orare nga ora 18:55 dhe 21:00, dhe janë këto:

18:55-Ajax-Lille
18:55-Arsenal-Benfica
18:55-Hoffenheim-Molde
18:55-Napoli-Granda
18:55-Rangers-Antwerp
18:55-Donetsk-Maccabi Tel Aviv
18:55-Villarreal-Salzburg
21:00-Milan-Crvena Zvezda
21:00-Roma-Braga
21:00-Bayer Leverkusen-Young Boys
21:00-Club Brugge-Dyn.Kyiv
21:00-D.Zagreb-Krasnodar
21:00-Leicester-Slavia Prague
21:00-Manchester United-Real Sociedad
21:00-PSV-Olympiacos Piraeus

Most Popular