Home Sport Europa League/Rruga për në GDANSK, 1/16 e finales

Europa League/Rruga për në GDANSK, 1/16 e finales

Shorti për 1 të 16 e finales në Europa League është hedhur sot dhe secila nga ekipet të cilat siguruan rrugëtimin finales së GDANSK në Poloni, tashmë kanë mësuar kundërshtarët e tyre.

Ndeshja më interesante pritet të jetë ajo në mes dy gjigandëve europian në mes Manchester United dhe Milan, të cilat kanë një bagazh në kompeticionet europiane.

Ndërsa befasia e këtij rundi erdhi nga skuadra Norvegjeze Molde e cila eleminoi nga ky kompeticion skuadren Gjermane të Hoffenheim.

Shorti është ky dhe ndeshjet do të luhen më 11 mars 2021:

Ajax (NED) vs Young Boys (SUI)

Dynamo Kyiv (UKR) vs Villarreal (ESP)

Roma (ITA) vs Shakhtar Donetsk (UKR)

Olympiacos (GRE) vs Arsenal (ENG)

Dinamo Zagreb (CRO) vs Tottenham (ENG)

Manchester United (ENG) vs AC Milan (ITA)

Slavia Praha (CZE) vs Rangers (SCO)

Granada (ESP) vs Molde (NOR)

Most Popular