Home Lajme Vjen dorëheqja e radhës në AAK

Vjen dorëheqja e radhës në AAK

Kryetari i degës së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Lipjan, Vehbi Imeri ka paraqitur dorëheqjen nga të gjitha organet në këtë subjekt politik.

Kështu ka bërë të ditur vetë ai përmes një postimi në Facebook.

Imeri tha se këtë vendim e ka marrë pas situatës së krijuar në degë dhe bojkoti i një pjese të kryesisë, që sipas tij, angazhoheshin vetëm kur vinte Ramush Haradinaj në vizitë.

Most Popular