Home Sport Derbi në Itali, Roma-Milan

Derbi në Itali, Roma-Milan

Sonte luhet sfida Roma-Milan e vlefshme për Seria A. Edhe pse është në pozitën e 5 Roma llogaritet më favorit në këtë takim, pasi që Milano në pozitën e dytë këtë stinorë është duke kaluar në një formë tejet të dobët. Milano si kampion dimëror këtë stinor ka arritur rezlutate shumë të dobëta duke humbur edhe vendin e parë.

Roma sonte ka mungesa të rëndësishme në të gjitha repartet si: Dzeko, Kumbulla, Zaniolo,Smalling, Santon dhe Ibanez kurse tek Milano Bennacer dhe Mandzukic.

Ndeshja fillon nga ora 20:45 dhe luhet në Stadio Olimpico në Romë.

Most Popular