Home Sport Schalke 04/ Trajneri dhe ndihmësi i tij pushohen nga puna, tre drejtorë...

Schalke 04/ Trajneri dhe ndihmësi i tij pushohen nga puna, tre drejtorë u shkarkuan!

Të mundur nga Stuttgart këtë të shtunë në kuadër të javës së 23-të të Bundesligës (1-5), Schalke 04 mban vendin e fundit në kampionatin gjerman, me vetëm një fitore, gjashtë barazime dhe mbi të gjitha gjashtëmbëdhjetë humbjet! Këtë të Dielë, klubi vendosi të veprojë.

Përmes një njoftimi për shtyp, Knappens bëri të ditur se ka bërë një pastrim të madh duke pushuar nga puna pesë figura të klubit: trajnerin kryesor Christian Gross, ndihmësin e tij Rainer Ëidmayer, drejtorin sportiv Jochen Schneider, trajnerin fizik Ëerner Leuthard dhe në fund drejtorin e klubit. Një tërmet i vogël në klubin nga Gelsenkirchen. Mbetet të shihet nëse kjo do të sjellë ndryshim, ose jo.

Most Popular