Home Sport Sunning lë futbollin në Kinë, fokusi vetëm tek Interi

Sunning lë futbollin në Kinë, fokusi vetëm tek Interi

Suning Group nuk do të jenë më aktivë në futbollin kinez. Suning Group nuk do të jenë më aktivë në futbollin kinez, në fakt, ata kanë ndalur të gjitha veprimet në futbollin kinez, transmeton lajmi.net

Lajmin e ka bërë të ditur Zhang Jingdong numri një i Suningut, dhe tani është zyrtare. Tani Suning ka ndaluar të gjitha aktivitetet në klubet kineze, përfshirë Kampionët, Juangsu FC dhe skaudrën e femrave, Jiangsu Suning.

Sipas komunikatës, klubet ndalojnë veprimtarinë e tyre që nga sot. Suning do kërkojë blerës potencial për klubet në fjalë.

Most Popular