Home Lajme Vdes ish-ushtari i UÇK-së nga Rogova e Hasit

Vdes ish-ushtari i UÇK-së nga Rogova e Hasit

Ka vdekur sot veterani dhe ish-ushtari i UÇK-së, Hazer Hoti. 

Hoti ishte kyçur në radhët e UÇK-së në marsin e vitit 1998 në shtabin lokal të Rogovës së Hasit.

Lajmin e ka dhënë përmes një postimi në Facebook, Dega e OVL të UÇK-së në Has.

Hoti ishte pjesë aktive në Zonën Operative të Pashtrikut.

Ndërkaq për varrimin thuhet se do të njoftohen qytetarët me kohë.

May be an image of 1 person dhe sitting

Most Popular