Home Lajme Vdes veterani i UÇK-së nga Skenderaj!

Vdes veterani i UÇK-së nga Skenderaj!

Ka vdekur ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Latif Shala nga fshati Kopiliq i Poshtëm i Komunës së Skenderant, shkruan rajoni.org.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjaret e Latifit.

Postimi i plotë:

Njoftim Mortor
Sotë në mëngjës ka ndrruar jetë Migja yn Liman Latif Shala
Liman Shala ishtë një teknik medicinal që kishte jap një kontribut te shkelqyshëm në luft dhe pas luftë
Njehrit ishte Veteran i UÇK-ës dhe shquhej për kontributin e tjë të vazhdushëm gjatë luftës duke sheruar plag dhe mbas luftës duke ju ndihmuar qytetarve
Varrimi bëhet sotë më 05.03.2021 në Ora 16:00 në varrezat e fshatit Kopiliq të Poshtëm në afersi të Shkollës

Most Popular