Home Lajme 1999 – Daut Haradinaj publikon foto të rrallë gjatë luftës në Prekaz

1999 – Daut Haradinaj publikon foto të rrallë gjatë luftës në Prekaz

Daut Haradinaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka shpërndarë një fotografi të vjetër të bërë në Prekaz të Skenderajt.

Në këto ditë kur po shënohet 23-vjetori i rënies herotike të familjes Jasharaj, Haradinaj ka vendosur ta publikojë një foto me Rifat Jasharin, Ramush Haradinajn dhe disa ushëtarë të UÇK-së.

Krahas fotografisë, Haradinaj ka shkruar “Prekaz 1999”.

May be an image of 4 njerëz, people standing, military uniform dhe ambiente të jashtme

Most Popular