Home Magazina A e dini me çka merret babai i Learta Jakupit?

A e dini me çka merret babai i Learta Jakupit?

Learta Jakupi është bërë emër i njohur dhe mjaftë i komentuar në median rozë.

E shkolluar për muzikë dhe gazetari, Learta paraqet bjë shembull të mirë të femres së shkolluar, edukuar, por edhe paqësore.

Ajo, rrjedh nga një familje e ngritur dhe është vajza e Dr. med. Habib Jakupi, Radiolog i specializuar në Gjermani dhe Zvicer si dhe me përvojë të imazherisë diagnostike mbi 30 vjeçare, shkruan “Kosovarja”.

Ndryshe, Learta në publik njihet kryesisht si reja e këngëares Shyhrete Behluli, me të cilen e ka edhe një këngë në duet, kushtuar Nexhmije Pagarushes.

Most Popular