Home Lajme "Dr. Hipokriti", PSD-ja proteston para Qeverisë kundër orës policore

“Dr. Hipokriti”, PSD-ja proteston para Qeverisë kundër orës policore

Partia Socialdemokrate e udhëhequr nga Dardan Molliqaj është duke zhvilluar një aksion në Prishtinë, afër Teatrit Kombëtar, duke protestuar ndaj masave anti-Covid të vendosura nga Qeveria e Kosovës, me theks të veçantë, ndaj orës policore.

“Ajo që shprehim këtu është që ne nuk jemi kundër masave të qeverisë në tërësi. Por një nga masat që e kuudnërshtojmë është ora policore. Kjo masë ësht shabllon dhe jemi kundër”, tha Molliqaj.

Kreu i PSD-së po ashtu tha se Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe ai i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, nuk kanë thënë asgjë gjatë konferencës për media që e kanë mbajtur sot.

Në këtë aksion PSD e ka quajtur ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, “Dr. Hipokriti”.

Most Popular