Home Sport Pothuajse punë e kryer: Milan transferon yllin e Serie A

Pothuajse punë e kryer: Milan transferon yllin e Serie A

E ardhmja e sigurt, Milan transferon yllin e Serie A.

Milan vazhdon që të mendojë për të ardhmen e klubit dhe Maldini tashmë ka gati goditjen e rradhës në merkato.

Rossonerët janë duke planifikuar transferimin e Matthew Pessina i cili si futbollist u rrit nga Rossonerët por tashmë është pjesë e Atalantas së Gasperinit.

Pessina këtë verë do të hyjë në vitin e fundit të kontratës me skuadrën nga Bergamo dhe çmimi i tij llogaritet rreth 15 milionë euro.

Edhe pse nuk ka luajtur asnjë ndeshje zyrtare për Rossonerët tashmë Pessina po shihet seriozisht si zëvëndësuesi ideal i Hakan Calhanoglut i cili mund të largohet këtë verë.

Most Popular