Home Sport Barcelona - Erling Haaland, vjen lajmi i shumëpritur

Barcelona – Erling Haaland, vjen lajmi i shumëpritur

Barça e ka seriozisht edhe për Haalandin.

Erling Haaland është prioriteti i Barcelonës.

Sipas “OKDiario”, presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, është duke bërë të pamundurën për të arritur deri te Erling Haaland.

Borussia Dortmund ka probleme ekonomike shkaku i pandemisë dhe gjatë verës do të duhet të shesë lojtarë.

Barça gjithashtu do të shesë shumë lojtarë, si Coutinho, Dembele, lojtarë që kanë kushtuar së paku 300 milionë euro.

Laporta është duke bërë të pamundurën që ta rikthejë në Camp Nou edhe Neymarin, dhe në këtë mënyrë, do të kënaqte Lionel Messin që ende s’ka vendosur të qëndrojë apo largohet nga “Camp Nou”.

Most Popular