Home Lajme Vdes ish-ushtari i UÇK-së

Vdes ish-ushtari i UÇK-së

Sot ka vdekur ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Gashi nga fshati Sferkë të Komunës së Klinës, shkraun rajoni.org.

Këtë e bëri të ditur Fetah Rudi.

“Me dhimbje mora lajmin per vdekjen e dhendrrit tim, Salih Gashit nga Sferka e Klines. Salihi ishte nje burr i mire e atdhetar dhe ish ushtar i UÇK-se. Lavdi jetes dhe vepres! Zoti e shperblefte me xhenet!” – ka shkruajtur Rudi.

 

Most Popular