Home Magazina Si u dashurua Merita Spahiu nga Prizreni në bukuroshin e Llapit?

Si u dashurua Merita Spahiu nga Prizreni në bukuroshin e Llapit?

Edhe sot e kësaj dite, Merita Spahiu mbetet një nga këngëtaret më të pëlqyera të muzikës popullore, që shkëlqen sa herë që shfaqet në publik.

Në vitet e 80-ta ajo ishte yll dhe të gjithë e admironin për zërin, por edhe pamjen e saj të jashtme, që reflektonte shumë pozitivitet, shkruan “Kosovarja”.

Pra, Merita ishte e mira me të gjitha të mirat, e cila kishte edhe një karrierë tejet të sukseshme në estradën muzikore në Kosovë.

Ajo, me të ardhur në Prishtinë, ku edhe nisi studimet, u dashurua në kolegun e saj Nysret Muçiqi, i cili ishte këngëtar i njohur, por edhe djalë shumë i pashëm.

Epo, nuk e kishte shumë të vështirë Nysreti t’ia vidhte zemrën Meritës. 

Most Popular