Home Lajme Kryen nevojën në mes të qytetit, afër ish-wc publike në Skenderaj

Kryen nevojën në mes të qytetit, afër ish-wc publike në Skenderaj

Para dy viteve u bë bujë e madhe në media se Skenderaj ishte para qyteteve të tjera se në ishin bërë me wc publike. Por ajo ëc u hap vetëm sa për foto gjatë prerjes së shiritit pasi dyert e saj qëndruan gjithmonë të mbylluara duke mos u përdorur për atë për të cilën ishte vendosur aty, shkruan rajoni.org.

E tani pikërishtë përballë vendit ku ishte vendosur ajo wc, në rrugën kryesore në rrugën “Fadil Rrustemi ”, në vendin e njohur si “te shelja”, në mes të ditës persona të ndryshëm kryejnë nevoja për të cilat nuk shqetësohen fare ani pse ka frekunetim të njerëzve aty pari, shkruan rajonira.org.

E se për qfarë u vendos ajo wc publike më stacion në fillim aty dhe pse nuk u përdorë asnjëherë ende nuk dihet, por vetëm dihet se është zhvendosur tek stacioni i autobusëve tani i privatizuar./Rajoni.org/

.

Most Popular