Home Magazina Kush e bëri bashkëshorten e Veton Surroit “Miss Kosova” në vitin 1995?

Kush e bëri bashkëshorten e Veton Surroit “Miss Kosova” në vitin 1995?

Bukuroshja me prejardhje nga Istogu, Blerta Syla, në vitin 1995 morri pjesë në “Miss Kosova” dhe ia doli ta rrëmbente kurorën e më të bukurës.

S’kishte se si të ndodhte ndryshe, pasi ajo vërtet kishte pamjen e një missi, shkruan “Kosovarja”.

Sytë e saj të ndritshëm tërhiqnin shikimet e të gjiithëve dhe ajo ia doli të bëhet “Miss Kosova”. Që në vegjëli ajo e kishte dashur pikturen dhe aktrimin.

Sot, Blerta është piktore dhe aktore, ndonëse duket të jetë më shumë e angazhuar si nënë dhe bashkëshorte. Ajo, është e martuar me publicistin Veton Surroi.

Most Popular