Home Lajme A mbajti Adem Jashari Ramazan? Bekim Jashari zbulon të vërtetën

A mbajti Adem Jashari Ramazan? Bekim Jashari zbulon të vërtetën

Kryetari i Komunës së Skenderajt dhe biri i Hamëz Jasharit, Bekim Jashari, i ka dhënë fund debatit nëse komandanti legjendar, Adem Jashari agjëronte Ramazanin.

Në intervistën e plotë për Reporterin, që do të transmetohet të dielën, Bekim Jashari ka thënë se Ademi dhe Hamza mbanin Ramazan, por ka pasur raste kur edhe nuk kanë mbajtur Ramazan.

“Kanë mbajtur Ramazan, ka pasur raste kur nuk kanë mbajtur Ramazan”, ka thënë Jashari.

Kujtojmë se, një debat i madh rreth kësaj çështje u nis nga një deklaratë e hoxhës, Osman Musliu, i cili në një intervistë, tha se Adem Jashari gjatë sulmit të vitit 1998 kur i është ofruar ta ndezë një cigare, nuk e ka bërë këtë, duke thënë se e bën këtë në iftar.

Most Popular