Home Sport Një prej basketbollistëve më të mirë amerikan, konvertohet në islam: Po e...

Një prej basketbollistëve më të mirë amerikan, konvertohet në islam: Po e agjëroj Ramazanin

Njëri nga basketbollistët më të mirë në botë, Kyrie Irving, është konvertuar në islam.

Në një intervistë të dhënë së fundmi, ka konfirmur konvertimin e tij në mysliman, transmeton “Jepi zë”.

Tutje, Irving, ka thënë se është duke agjëruar në muajin e Ramazanit.

Basketbollisti i Brooklyn Nets nder tjera tha se do të jetë i gatshëm për t’i ndihmuar komunitetit Islam në SHBA.

Ndryshe, Irving është basketbollist me nacionalitet amerikan dhe ka arritur kulmin në lojën me hark.

Most Popular