Home Sport David Alaba i bashkohet Real Madridit

David Alaba i bashkohet Real Madridit

Në fund të sezonit mbrojtësi austriak i Bayern Munchen, David Alaba, pritet ti bashkohet Real Madridit. Lojtari dhe agjenti i tij kanë arritur marrëveshje verbale e cila pritet të finalizohet në fund të sezonit si lojtar i lirë.

Alaba do të përfitojë 12 milionë euro në sezonë.

Bayern ka tentuar ta bind të qëndrojë, mirëpo kishte edhe tendenca nga klube si PSG, Liverpool dhe Barcelona për të marrëshërbimet e austriakut.

Alaba ka treguar edhe dëshirën e tij që ka për të luajtur në Spanjë, bënë të ditur fabrizirom.

Most Popular