Home Sport Neymar gol dhe asist, PSG mposht me vështirësi Lensin

Neymar gol dhe asist, PSG mposht me vështirësi Lensin

Paris Saint Germain bën detyrën përballë Lens në javën e 35-të të Ligue 1, duke fituar 2-1, rezultat që e ngjit qoftë përkohësisht në krye të kampionatit me 75 pikë. Parizienët shënuna nga një gol në cdo pjesë me Neymar (33’) dhe Marquinhos (u shërbye pikërisht nga Neymar 59’), ndërsa për Lensin golin e e vetëm e realizoi Gonago (61’).

Skuadra e drejtuar nga Pochettino gjithsesi do të duhet t’I fitojë të tria sfidat e mbetura, ndaj Rennes, Reims dhe Brest për të ruajtur statusin e kampiones së Francës.

Most Popular