E premte, 25 Qershor, 2021

Pamje nga vendi i ngjarjes/ Vetura shkel këmbësorin në Skënderaj

Një këmbësor është goditur nga vetura derisa po kalontë rrugën. Ngjarja ka ndodhur para pak minutash në Klinë të Ulët përkatësisht në magjistralen Mitrovicë – Skënderaj. 

Portali rajoni.org ka siguruar videon nga momenti i ngjarjes. Derisa mbërrin ambulanca të lënduarit i dalin në ndihmë qytetarët.

Si pasojë e aksidentit këmbësori ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është derguar për tretman në spitalin rajonal të Mitrovicës.