E premte, 25 Qershor, 2021

Sami Lushtaku bën homazhe në Rezallë pa asamblista?

Kryteari i degës së PDK në Skenderaj dje gjatë ditës ka bërë homazhe në nderim të dëshmorit Malush Ahmeti në Rezallë, shkruan rajoni.org.

“Në 22 vjetorin e rënies për lirinë e Kosovës, me nderin dhe krenarinë më të madhe kujtojmë bashkëluftëtarin, strategun, heroin e luftës, burrin e shquar nga Rezalla, Malush Ahmeti.  Malushi ishte prej eprorëve më të dalluar dhe prej luftëtarëve më të zotë të UÇK-së. Ai ishte strateg i luftës, mjeshtër i armëve, luftëtar me zemër të madhe e sypatrembur”, ka shkruar mes tjerash Lushtaku në facebook.

Mirëpo ajo që bie në sy gjatë nderimit të Sami Lushtakut për heroin Malush Ahmeti në Rezallë është mungesa e asamblistave të PDK-së të njohur si asambleista të krahu të tij të cilët në rastë të tilla kanë qenë të pandashëm. Së cila është arsyeja e mungesës së tyre në Rezallë nuk dihët, mirëpo spekulime ka shumë./ Rajoni.org/

May be an image of 22 njerëz, people standing dhe ambiente të jashtme