Tuesday, September 21, 2021

Djali i dëshmorit: Albin, e ke shti në inati Drenicën, edhe serbët kur na sulmuan ne u bashkuam

Djali i dëshmorit dhe heroit të kombit Halim Brahimi nga qyteti i Skënderajt ka reaguar ashpër pas mosçertifikimit të Sami Lushtakut pë kryetar të Komunës së Skënderajt.

Ja postimi i tij i plotë:

Unë mendoj qe me këtë ligjë qe vepruan Albin kurti vetem qka ja ka shti inatin Drenices me shumë për me votu PDK-në .

Ky është një gabim i madh i Albinit qe ua paska kuptu trunin Drenices. Albin, qishtu edhe serbet na u kan pas gju ne luftë krejt ne Drenicë po u bashkun drenicakët. Prej foles s’del as kush o kryminister na e ke shti inatin mat madh dije për me fitu PDK-ja. PDK 80 per qind.
Urime suksese Fadil Nura t’kanë pshtu pushteti i tanishem, tani qe nga sot ta uroj fitoren, se nuk i dhezi qysh ka mendu me kandidat te pavarur e pas zgjedhjeve mu ba bashkë, jo, jo, kadal bac se Drenica i ka qel syte po i shef mashtrimet. Me Fadil Nuren, kryetar